Menu

  • Prvý krok

    Prvý krok

    Dňa 10.12.2014 sa žiačky 8.C - R. Kridlová, N. Prokipčáková, L. Sabolová, L. Šepeľová zúčastnili zábavno - výchovného podujatia: ,, Prvý krok" na ZŠ Dargovských hrdinov. Tento  zaujímavý projekt, ktorého cieľom bolo zábavnou formou propagovať práva detí, eliminovať šikanovanie, diskrimináciu a iné formy porušovania práv dieťaťa v škole i mimo nej dievčatá veľmi zaujal.
    Naše žiačky, ktoré vybojovali
    1. miesto pripravovala pani učiteľka Vasková.
    Dievčatám srdečne blahoželáme!

  • Mikuláš v našej škole

    Mikuláš v našej škole

    Mikuláš nás neobišiel ani tento rok:

    http://1drv.ms/1uevf6b

     

  • Vyhodnotenie jesenného zberu papiera

    Vyhodnotenie jesenného zberu papiera

    V jesennom termíne sa  na našej škole uskutočnil zber starého papiera.  Nazbierali sme spolu 7 722   kg papiera a pri približnom prepočte, že vyzbieraním 100 kg starého papiera zachránime jeden strom sme zachránili 77 stromov. 

    Finančné prostriedky  získané zo zberu boli použité na spríjemnenie  prestávok našich žiakov a na pomôcky na zlepšenie vyučovacieho procesu.  Najlepšie kolektívy na 1. a 2. stupni  boli  odmenení  cenami na voľnočasové aktivity a dvaja najlepší zberači poukážkami.  Celkové zoznamy sú na nástenke o recyklovaní.

    Ďakujeme  všetkým ekologicky cítiacim žiakom, rodičom a priateľom školy, ktorí obetovali svoj čas a zapojili sa do nášho zberu.

      

  • Premiéra na Timravinej studničke sa vydarila

    Premiéra na Timravinej studničke sa vydarila

    Jeseň patrí v Lučenci každoročne umeleckému slovu. Dňa 14. novembra 2014 sa tu  po osemnásty raz konala celoslovenská súťaž v prednese pôvodnej slovenskej prózy nesúca názov po významnej slovenskej spisovateľke Božene Slančíkovej –Timrave. Súťažilo sa v piatich kategóriách a my sme mali zastúpenie v tej druhej. Piatak Jakub Terek si pod vedením svojej pani učiteľky Anny Daňovej pripravil  príbeh o Šimonovi a šarkanovi, postavil sa pred odbornú porotu a v silnej konkurencii ďalších štrnástich  súťažiacich  si „vyrecitoval“ krásne tretie miesto. Veríme, že Jakubovi ocenenie zachutilo a prednesu sa bude venovať naďalej s cieľom získavať ďalšie výhry. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších recitačných súťažiach.

  • Náš farebný svet

    Náš farebný svet

    Vo štvrtok 13. novembra 2014 k nám na pozvanie pani učiteľky Daňovej v rámci vyučovania občianskej náuky o problematike migrácie a utečencov zavítala vzácna návšteva: Lucia Kolpaková, tlmočník Faisal  a štyri deti Mohammed,  Ibrahim, Ayan a Hibo, naši rovesníci zo Somálska.  Lucia Kolpaková nám predstavila činnosť organizácie UNHCR (Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov) a my sme sa dozvedeli aj to, že Evakuačné tranzitné centrum /ETC/, ktoré sídli v Humennom, je jedným z troch svojho druhu na svete, ďalšie sú v Rumunsku a na Filipínach. A aj to, že do Humenného privážajú utečencov, ktorí sú ohrození na živote počas čakania na azyl a hrozí im deportácia do krajiny zmietanej vojnovým konfliktom. V Humennom tak dočasne nájdu svoje útočisko ľudia z Afganistanu, Palestíny, Iránu, Iraku, ale i zo Somálska, Sudánu, Etiópie a Eritrey. Z Humenného putujú do tretích krajín, ktorými môžu byť Spojené štáty americké, Kanada, Austrália  alebo Európa. Utečenci zostávajú v evakuačnom tranzitnom centre dovtedy, kým UNHCR zariadi proces ich konečného presídlenia. ETC im poskytuje dočasné umiestnenie na maximálne šesť mesiacov.

       Deti  navštevujú školu, hrajú sa, vedú plnohodnotný život a my ich často môžeme stretnúť na prechádzke v našom meste. My sme mali možnosť spoznať ich bližšie, opýtať sa na veci, ktoré nás zaujímali a nakoniec sme si spravili spoločné fotky.  Somálčania sú veľmi priateľskí a my sme zistili, že farba pleti nás nedelí, že  máme rovnaké záľuby, túžby a sny. Len toho zlého prežili oveľa viac. A preto by sme si mali vážiť, že žijeme v mierovej krajine. Deťom sa v našej škole páčilo a bez problémov nadviazali komunikáciu v anglickom jazyku.  Hodina ubehla rýchlo, no my sme si sľúbili, že toto nebolo naše posledné stretnutie. Ďakujeme Lucii a malým somálskym utečencom a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

     

  • Prekvapenie

    Prekvapenie

    Pri príležitosti MEDZINÁRODNÉHO DŇA DETÍ našich žiakov čakali takéto prekvapenia

     

            

  • Sme najlepší

    Sme najlepší

    Občianske združenie POMÁHAME SI pod záštitou Miroslavy Zajcevovej a Mládežnícky parlament FreeMar zorganizovali  prvý ročník udeľovania ocenení pre žiakov,  učiteľov,  dobrovoľníkov,  projekty a školy s názvom Zlatá Sova 2014,  ktoré sa uskutočnilo 28. júna 2014 v estrádnej sále Domu kultúry v Humennom. A my sme žali úspechy. V kategórii Žiak roka ZŠ zvíťazila Natália Cerulová,  ktorej srdečne blahoželáme. No to nebol náš jediný  úspech. Naša škola sa stala aj Školou roka! Veľmi sa tešíme a veríme, že aj v budúcom školskom roku zopakujeme tento krásny úspech.

    Ak chcete vedieť viac, kliknite na  http://www.nasehumenne.sk/spravy/kultura/982-zlata-sova-2014- vysledky-oceneni-jednotlivych-kategorii

  • Získali sme certifikát

    Máme dôvod na radosť z výsledkov hodnotenia našej školy zapojenej do certifikačného programu Zelená škola. Hodnotenie je maximálne pozitívne, keďže sa nám podarilo získať certifikát. Veľké poďakovanie patrí nielen koordinátorkám projektu - skvelým učiteľkám na našej škole - Mgr.Lucii Roháľovej a PaedDr. Sillvi Vaskovej, ale aj celému kolégiu Zelenej školy. Dňa 9.októbra 2014 sa v Mestskom divadle P.O.Hviezdoslava v Bratislave uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 9.ročníka programu Zelená škola.             

    Zelena_skola_-_vysledok_hodnotenia.pdf

  • Naša školská knižnica oslavovala

    Naša školská knižnica oslavovala

         Medzinárodný deň školských knižníc vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (IASL) a pripomína sa od roku 1999. Každoročne je štvrtý pondelok v októbri venovaný školským knižniciam a knihám. Tento deň  je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

         Pri príležitosti tohto dňa sa aj naša škola dňa 27. 10.2014 zapojila do zorganizovania podujatia na počesť knihám.  Jednotlivé vyučovacie hodiny slovenského jazyka, literatúry a čítania boli venované problematike kníh a žiakov čakali rôzne aktivity súvisiace s knihou, knižnicou a čítaním. 

    Piataci a siedmaci mali vo svojej vlastnej knižnici vyhľadať  a priniesť čo najzaujímavejšiu knihu. Mohla to byť najväčšia, najmenšia, najstaršia, najzábavnejšia kniha  a ich úlohou bolo danú knihu predstaviť. V druhej časti hodiny sa dozvedeli zaujímavé rekordy zo sveta knižníc a kníh. Vedeli ste,  že najmenšia kniha na svete má rozmery 3,5 krát 3,5 mm ? Že nie? Tak teraz to už viete. Žiaci 5.a si pripravili anketu o knihách a čítaní a spolu s pani učiteľkou Daňovou robili prieskum na námestí v Humennom. Získali skúsenosti, vyskúšali si naživo prácu redaktorov, zväčša zažili milé prijatia a spoluprácu respondentov. No našli sa aj takí, ktorí  odpovedať odmietli. No našich piatakov to neodradilo, vytrvalo hľadali ďalších čitateľov,  začo im patrí pochvala. Šiestaci a ôsmaci si čítaním poviedok a básní rozširovali nielen slovnú zásobu, ale aj širší pohľad na dané dielo. Tvorili obálky jednotlivých kníh, graficky vyjadrovali pocity z prečítaných textov, niektorí výstižným spôsobom dokončili poviedky,  iní vymýšľali zmysluplné verše, čím zmenili poviedky na žartovné básne. Deviataci  si pripravili prezentáciu o svojej obľúbenej knihe, postupne rozprávali o svojej obľúbenej knihe, prečo sa rozhodli práve pre danú knihu, čo sa im páčilo, ktorý hrdina bol pre nich vzorom a svoju obľúbenú knihu doniesli so sebou.

      V súvislosti s Medzinárodným dňom školských knižníc žiaci druhého stupňa  na hodinách výtvarnej výchovy pripravovali záložky pre svojich mladších spolužiakov na tému Moja obľúbená kniha / Môj obľúbený hrdina. Žiaci prvého stupňa vyrábali záložky s jesennou tematikou. V daný pondelok  táto aktivita vyvrcholila tým, že si záložky žiaci navzájom vymenili. Priebežne s týmto projektom zorganizovali skvelé pani učiteľky Brečková, Kočanová a Daňová na druhom stupni minisúťaž o najkrajšiu záložku.  Žiaci v každej triede vybrali najkrajšiu záložku, tie najkrajšie a tie, ktoré súťažili o prvenstvo, ste si mohli pozrieť na nástenke. Žiacka porota zostavená z dvojíc z každej triedy vybrala tie najkrajšie. A tu sú výsledky: na 3. mieste sa umiestnila Janka Kurejová zo 6.a, na druhom mieste skončila Radka Krídlová z 8.c a najkrajšiu záložku vytvorila Anna Gondová z 8.a. Víťazky si práve 27. októbra prevzali ceny.

    Všetkým ďakujeme za aktívnu účasť na podujatí. Veríme, že ste tento deň strávili príjemne, rozmanito, tvorivo a zábavne. No najväčším úspechom  nášho podujatia bude, keď vďaka nemu získa svet kníh ďalších obdivovateľov.

     

     

  • V prednese sme opäť zožali úspechy

    V prednese sme opäť  zožali úspechy

    Víťazi školského kola v prednese pôvodnej slovenskej prózy Timravina studnička súťažili dňa 24.10. 2014 vo Vihorlatskom osvetovom stredisku v okresnom kole. A my máme tak ako minulý rok nádherné výsledky. V druhej kategórii náš piatak Jakub Terek, ktorého pripravuje pani učiteľka Daňová, získal prvé miesto a postup do celoslovenského kola. 14. novembra  2014 bude prednášať svoj text pred odbornou porotou v Lučenci a my mu budeme držať palce. Minuloročný víťaz okresného kola  Martin Mihaľov,  pripravovaný tiež pod vedením pani učiteľky Daňovej,  získal v tretej kategórii tretie miesto spolu s Annou Máriou Misníkovou, žiačkou 8.b triedy, ktorú pripravovala pani učiteľka  Hudáková. Našim šikovným žiakom srdečne blahoželáme!

  • Nech vám kniha nudu kráti

    Nech vám kniha nudu kráti

    Vonku upršaná streda 22. októbra 2014, v knižnici  naopak teplučko, príjemné prostredie a atmosféra, k tomu milé tety knihovníčky. Naši piataci sa s pani učiteľkami Daňovou a Vaskovou  ocitli vo svete Osmijanka a jeho priateľov. Prečo? Vybrali sa na návštevu Vihorlatskej knižnice v Humennom a práve v týchto dňoch tam prebiehala výstava "Osmijankovo veľké literárne stopovanie" . O knižniciach sa piataci učia a podľa hesla radšej raz vidieť ako stokrát počuť,  absolvovali hodinu literatúry v mestskej knižnici.  Pred rokom si väčšina terajších piatakov založila čitateľské preukazy a nabití vedomosťami z minuloročnej exkurzie hravo odpovedali na otázky, ktoré si pre nich pripravila pani knihovníčka. Niektorí si vypožičali knihy, iní listovali v encyklopédiách, riešili hlavolamy, ba začítali sa aj  do zaujímavých kníh. Čas strávený v knižnici rýchlo ubehol, všetci sa tam dobre cítili, a preto s nevôľou odchádzali z príjemného miesta do upršaného jesenného dňa.

  • Meteorologická stanica v Kamenici nad Cirochou

    Meteorologická stanica v Kamenici nad Cirochou

    3. októbra žiaci 7. ročníka spolu s pani učiteľkami Ľubiščákovou a Janošovou navštívili Meteorologickú stanicu v Kamenici nad Cirochou. Aj keď im počasie veľmi neprialo, tešili sa na nové poznatky a zážitky. Najprv si v budove Meteorologickej stanice vypočuli prednášku o histórii stanice, obzreli si všetky prístroje, ktoré sa tam nachádzali a skúsili priamo poslať správu pomocou počítača z merania počasia do SHMU. Neskôr sa presunuli do meteorologickej záhrady. Tu si tiež pozreli meracie prístroje. Exkurzia však ešte neskončila, v Humennom sa zastavili pri Monitorovacej stanici kvality ovzdušia.

  • Babka, dedko ľúbime vás

    Babka, dedko ľúbime vás

    ,, Moji starkí šikovní sú a všeličo vedia.

    Aj keď dačo vyparatím, našim nepovedia.

    Sú to verní kamaráti, často u nich bývam.

    Raz im všetko s láskou vrátim, v srdiečku ich skrývam. ´´

    Aj tieto krásne verše odzneli posledný októbrový pondelok v 4.A triede od detí pre starých rodičov. Je to symbolické – jeseň a mesiac úcty k starším. Staroba je čas, keď má človek nesmierne veľa poznatkov a skúseností, ale ubúdajú mu fyzické sily. Mladý človek – práve naopak. Síl má na rozdávanie, ale chýbajú mu skúsenosti.  Ak sa dá oboje spojiť, je to výborné, veď práve v tomto majú naši starí rodičia nenahraditeľný význam. Práve v mesiaci október si štvrtáci pripravili posedenie s kultúrnym programom. Potešili básničkami, pesničkami, tancom i hrou na hudobné nástroje svojich starých rodičov. Na záver odovzdali vlastnoručne zhotovený darček a pohostili všetkých v improvizovanej kaviarni – herni. V uvoľnenej atmosfére sa porozprávali deti so starkými i starí rodičia navzájom medzi sebou. Deti sa tešili z ich prítomnosti v škole a mnohí starí rodičia len ťažko zadržiavali slzy dojatia, že ich vnúčatá na nich nezabúdajú a vážia si ich. Vážiť si, ľúbiť a uctievať svojich starkých máme ale po celý rok.  

    Žiaci 4.A

  • Deň plný zdravia, zábavy, poučenia

    Deň plný zdravia, zábavy, poučenia

    Viete si predstaviť jeseň bez tekvice? My veru nie. Okrem toho, že dobre chutí a je zdravá, dajú sa z nej vyrábať strašidelné i smiešne hlavy, dušičkové svetlomety a iné dekorácie. Tekvice bývajú odlišné nielen tvarom a veľkosťou, ale i farbou. Práve preto sa vyučovanie na 1.stupni v mesiaci októbri dialo i  netradičným spôsobom.                                                 

    Dňa 21.10.2014 si pani učiteľky z ročníkov 1.- 4. spolu so žiakmi a v spolupráci so školskou jedálňou a vychovávateľkami ŠKD pripravili tvorivé dielne pod názvom  TEKVIČKOVÁ SHOW. Priestory školskej jedálne sa postupne začali pripravovať na vznik   krajiny  „TEKVIČKOVO“. V tejto krajine  trónili všakovaké tekvičky pretvorené do  prenádherných obrazcov. V rámci výchovy ku tradíciám sa tekvice vyrezávali, maľovali, ozdobovali, vyrábali z látky. Medzi najkrajšie patrili tekvice z kartónu dotvorené krepovým papierom. Aká by to bolo krajina bez stromov. Prváčence z opadaných  jesenných listov vytvorili veľmi zaujímavé stromy, ktoré  slúžili ako dekór k vytvoreným „umeleckým“ dielam z tekvíc.

    Každodenný jedálny lístok, jeseň - bez ovocia a zeleniny? Ani náhodou. Šikovné ruky, tvorivosť a fantázia žiakov boli dobrými pomocníkmi žiakom pri aranžovaní ovocia a zeleniny a realizácií projektov o zdravej výžive.

    Ako vytvoriť krajinu TEKVIČKOVO a nedať v nej priestor aj pre kapustičku? Ide o zeleninu, ku ktorej by sme mali u žiakov vytvoriť pozitívnejší  vzťah a navnadiť ich, aby sa v ich jedálnom lístku objavovala častejšie, najmä v terajšom jesennom počasí. Že i tento zámer sa nám podarilo naplniť  svedčí  aktivita, ktorú si pani učiteľky pripravili pre chlapcov – štvrtákov a medzi žiakmi mala veľký ohlas. Nakladanie kyslej kapusty, pri tlačení ktorej aktívne pomáhali štvrtáci.  Na vlastnej koži sa presvedčili, že i na nakladanie kapusty má svoje osobité čaro, ale i to, že je to náročná práca.

    Navôkol  panovala tvorivá atmosféra a dobrá nálada. Všetky práce napokon pani vychovávateľky vystavili na chodbe, aby slúžili na obdiv aj ostatným žiakom školy. A veru bolo sa na čo pozerať. Výstavka je nádherná. Krajina „TEKVIČKOVO“ láka k obdivu nielen žiakov a zamestnancov školy ale aj ich rodičov, starých rodičov i náhodných návštevníkov školy.

    Po práci prišla zaslúžená odmena o ktorú sa postarali pani kuchárky zo školskej jedálne. V duchu zdravej výživy, kuchyni starých mám pripravili pre všetkých žiakov    dobroty od výmyslu sveta. Nechýbali lokše, pečené pirohy, chlebíky s rôznymi nátierkami, jogurty, kakaovníky , ovocno-zeleninové misy, zeleninové šaláty a  iné dobroty, na ktorých si žiaci riadne zamaškrtili. Pani kuchárky pripravili na záver pre všetkých žiakov aj ich obľúbenú pochúťku z jabĺk – detskú výživu.

    Takéto ovocno-zeleninové hody sa všetkým veľmi páčili a krajina TEKVIČKOVO“ žiakov nielen poúča, ale aj zabáva......

  • Timravina studnička

    Timravina studnička

    Dňa 13.10.2014 sa v knižnici uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy Timravina studnička. Naši žiaci svojím precíteným prednesom vytvorili veľmi príjemnú atmosféru. Do svojej recitácie vložili to najlepšie, čo v sebe mali. A výsledok potešil. Všetci boli super a preto mala porota v zložení p. zástupkyne Ročkaiovej, p. učiteľky Daňovej, p. učiteľky Hudákovej, p. učiteľky Leškovej a p. učiteľky Bačovej ťažkú úlohu vybrať  tých najlepších. V prvej kategórii sa na prvom mieste umiestnili 2 žiaci a to Filip Antal  z 2.A ,ktorého  ho pripravovala p. učiteľka Bačová a Kristián Feškanič z 3.B,ktorého pripravovala p. učiteľka Lešková. Na druhom mieste sa umiestnili tiež 2 žiaci :Soňa Kurillová z 2.A a Ján Kočan z 3.A triedy. Tretie miesto patrilo Bibiáne Capovej taktiež z 3.A triedy. V druhej kategórii sa na prvom mieste umiestnil žiak z 5.B triedy Jakub Terek, pripravovala ho p. učiteľka Daňová. Elena Engelová z 5.A získala 2.miesto.V tretej kategórií sme mali dvoch víťazov, Annu Máriu Misníkovú z 8.B, pripravovala ju p. učiteľka Hudáková a Martina Mihaľova zo 7.B triedy, pripravovala ho p. učiteľka Daňová. Odmeny knižné či vecné a k tomu  diplomy dostali všetci recitátori. Víťazi postúpia do obvodného kola, ktoré sa uskutoční 24.10.2014 vo Vihorlatskom osvetovom stredisku. Pani učiteľka Feiglová, ktorá  súťaž organizovala, ju ukončila s uznaním, že všetci žiaci boli dobrými poslami ľubozvučného slovenského slova. Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník.

    Mgr. I. Feiglová

  • Varí sa to, pečie sa to a zjedia si to žiaci z 3.A triedy

    Varí sa to, pečie sa to a zjedia si to žiaci z 3.A triedy

    Tak  to už v rámci regionálnej výchovy býva, že si žiaci na 1.stupni našej školy pripravia z času na čas nejakú pochúťku. Keďže je toho roku dobrá úroda jabĺk ,urobili sme si výživu s pudingom. Najprv sme si jabĺčka umyli, očistili od šupky, v ktorej  je veľa vitamínov ,preto sme ju aj zjedli. Potom sme pokračovali v práci a nakrájali jablká na plátky. Pridali sme cukor a varili. Uvarili sme aj puding .Po vychladnutí sme všetko zmiešali ,rozmixovali a prepasírovali. Počas varenia nechýbala pieseň o jabĺčku a rozhovor o tom, aké je ovocie zdravé. Zaujalo  aj kreslenie na tému :Jesenná oberačka. Žiaci si celú  prípravu užívali a pomáhali ako vedeli. Predbiehali sa v miešaní vareškou , umývaní riadu ,no najviac sa im páčila ochutnávka sladkej dobroty, ktorú sme si ozdobili piškótami. Mňam, ale bola tá výživa chutná. A aká je výživná. A čo to bude nabudúce? Určite jablkový koláč, keďže máme s jabĺčkami takú dobrú skúsenosť.

      Mgr.I.Feiglová

  • Boli sme na Noci výskumníkov

    Boli sme na Noci výskumníkov

    Žiaci školy so záujmom o vedu a nové poznatky sa so svojimi učiteľkami fyziky a matematiky Ing. Beátou Ľubiščákovou a RNDr. Janou Balážovou zúčastnili 26. septembra 2014 tohtoročného už 8. festivalu vedy – Európska noc výskumníkov 2014 v Košiciach. Organizátorom je. Slovenská akadémia vied spolu so Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA), Centrom vedecko-technických informácií SR a portálom EurActiv.sk, ako súčasť celoeurópskej akcie.

    V hlavnom programe, ktorý sa konal v nákupnom centre Optima, mohli žiaci stretnúť slovenských vedcov, ktorí na chvíľu opustili svoje pracovne a laboratóriá, aby im poodhalili magický svet vedy. Každý účastník školskej  výpravy dostal úlohu - pri pridelenom stánku zistiť, čím sa zaoberajú naši vedci, nad čím bádajú, čo sú to za ľudia a ako ich práca vplýva na náš každodenný život a samozrejme o tom spísať reportáž. Zaujímavé boli stánky s názvami: Zábavné učenie bez hraníc, Hematológia je dobrodružstvo, Experimentálne vozidlá, Ako vyčistiť vodu od škodlivín? :Fyzika v kuchyni, Neviditeľný prach okolo nás, Objavujeme svoju minulosť, Lieči čierne uhlie iba boľavé bruško? Prečo praskol Zvon Slobody? Rezonancia ako ju (ne)poznámeŠtudentský automobil ICAR, Ekológov Ferdo Mravec neoklame! Mysľou ovládaj pohyb robota, Horror Vacui.

    Inšpirovali sme sa a získané poznatky využijeme na  školskej akcii Deň vedy a techniky na Kudlovskej, ktorú pripravujeme v závere školského roka.

     

    Viac o akcii napovedia fotky:    http://1drv.ms/1nSUU87

    http://www.humencanonline.sk/sk/aktualne/spolocnost/noc-vyskumnikov-plna-zaujimavych-exponatov/

     
  • Vojna očami mladých

    Vojna očami mladých
    Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do výtvarnej súťaže,ktorú organizoval oblastný výbor SZPB v Humennom, s názvom "Vojna očami mladých".A opäť sme boli úspešní.V okresnom kole získali naše žiačky z 2. stupňa tieto umiestnenia: Jana Kislanová - 1.miesto,Alžbeta Hodorová - 2.miesto,Nikola Koškovská - 3.miesto a Radoslava Kridlová - 4.miesto.
    Ich výtvarné práce sme si mohli pozrieť na výstave v budove MsKs v Humennom. Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov a úspechov.
  • Kudlovčatá opäť putujú

    Kudlovčatá opäť putujú

    Dňa 27.9.2014 sme s krúžkami  Kudlovčatá na cestách a Putujeme regiónmi Slovenska  navštívili Hanušovce nad Topľou pri otváraní ARCHEOPARKU ŽIVÁ ARCHEOLÓGIA. Ceremoniál začal  krátkymi príhovormi. Pred bránou Archeoparku slávnostne dvaja kňazi Archeopark posvätili a primátor Hanušoviec  prestrihol pásku. Potom sme sa presunuli za palisádu a prezerali sme si obydlia, v ktorých žili naši predkovia. Pred každým z obydlí sa hrali krátke scénky. Pri východe z Archeoparku sa opekalo prasa. V obydliach sa nachádzali figuríny s presnými replikami oblečenia našich predkov. Tiež sme videli hlinené pece, včelí úľ, starobylé nástroje a výrobu hlinených šperkov. No pre zlé  počasie sme Hanušovce opustili skôr. Na vlak sme sa veľmi ponáhľali a niektorí si aj zabehali. Po príchode do Humenného sme ešte išli na Hurkárske slávnosti, na ktorých si niektorí vyslúžili medailu za spev.

                                                                                                                      Nikola Popčáková 8.B

  • Snehová kráľovná

    Snehová kráľovná

    Je streda, presnejšie 24. septembra. Škola beží už skoro mesiac, no dnes je v nej len tiché prázdno. Dívate sa na prázdnu školu a pýtate sa, čo sa stalo. Odpoveď je prostá. Celá škola  už stojí pred Mestským kultúrnym strediskom v Humennom a vyčkáva na autobus. Čaká ich cesta do Prešova. Dnes sa totiž koná predstavenie Snehová kráľovná v Divadle Jonáša Záborského. Po ceste sa žiaci usádzajú do sedadiel a netrpezlivo čakajú. Náhle však zhasne svetlo a na javisko vystúpia herci. Deti stíchnu a sledujú dianie na javisku. Čas beží  a ani sa nenazdajú a divadlo končí. Žiaci sa vracajú späť do autobusu. Ešte ich čaká návšteva nákupného centra Max. Tam si každý vyberie krásny suvenír a zároveň si vymenia svoje dojmy z dnešného dňa. Škoda, že to bolo také krátke a zajtra musíme späť do školy. No nič, či je to dobré alebo zlé, netrvá večne. Všetci musia späť domov. Cesta ubehla rýchlo a šesť autobusov už stojí na parkovisku a čaká, kým všetci vystúpia. Deti sa rozlúčia a každý ide svojou cestou. Dnešný deň pominul, no spomienky naň zostanú v nás navždy.

    Laura Feníková    7.B

     

strana:

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Kudlovská 11, Humenné
    Kudlovská 11
  • 057 775 2027

Fotogaléria